faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

can somebody please answer this question
Mechanism for counting cell divisions determines when cleavage ends
Please help asap. 45 points
Franz Kafka’s the metamorphosis is considered one of the first stories written in a which genre of literature
List 3 important characteristics of carbon that make it versatile:
How does cohesion and adhesion help plants move materials'?
What causes the moon to shine?
what were the effects of the first crusade
Help!! Factor completely 9x^4y-6x^3y^2+3x^2y^3
what is a formula unit of a compound
ACCESS MORE