jpjarvis67 jpjarvis67
  • 30-11-2021
  • Mathematics
contestada

jamelia paid $8.40 for sliced turkey the amount she bought was 2.40 lb how much did jamelia pay per pound for the sliced turkey​

Respuesta :

ab33has
ab33has ab33has
  • 30-11-2021
The answer should be $3.50.
This is because $8.40 / 2.40lb = $3.50
Answer Link

Otras preguntas

number 37.....…………………………………
why does ice float on water? the temperature of ice is lower than the temperature of water. the temperature of water and ice are the same. the density of ice is
What is 41% of 800 plz help
how do i chage this phrase into a variable expression:4 less than five times a number
what is the answer to 6n=3/4
Anyone know how to expand 5p(p-3)
What decimal is less than 0.5
Which of the following represents a car traveling 20 miles/hour? 40 miles traveled in 2 hours 60 miles traveled in 6 hours 40 miles traveled in 3 hours 10 miles
who created farming?
where is the northeast region location in the usa
ACCESS MORE