Okay so the relationship is that when you divide the cost by pounds so $8.58 divided by 2 you get $4.29. This also happens when you divide $17.16 by 4 you get $4.29 you also can see that when you divide $25.74 by 6 you will also get $4.29. I hope I was a little help. The relationship is $4.29 and you get that when you divide the cost by pounds.