unknownnnnnnnnnnnni
unknownnnnnnnnnnnni unknownnnnnnnnnnnni
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

Keisha is mailing packages. Each small package costs her $2.10 to send. Each large package costs her $3.20. How much will it cost her to send 4 small packages and 1 large package?

Respuesta :

jiannisnipes7 jiannisnipes7
  • 17-11-2021

Answer: 2.10x4=8.4

8.4+3.20=$11.6

$11.60 is the answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Guided Practice 2. In which of the following sentences is a semicolon used correctly? A. Knowledge about space has not come easily since 1959, about 250 astrona
Carolina paid $15.80 for 4 hamburgers.What is the unit rate representing the cost of 1 hamburger? PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!1
Please help me answer this question: (3x^2y^6)^7
Read the following sentence from Holes. Stanley's father was smart and had a lot of perseverance. What best describes this sentence? A) It contains a stated phy
15. Short answer Suppose a point mutation changes a stretch of DNA that RNA polymerase is about to transcribe. The mutation changes the base sequence from TAA t
Most teen s.u.i.c.ides might have been prevented if those teens had developedhealth literacy skills including coping skills. Reality or Myth​
What was the rise of ancient kush
Microtubules contribute to each of the following except A) mitotic spindles. B) filopodial structure. C) the human red blood cell disklike shape. D) orientation
What is x in this figure?​
Nathan has an overinflated and unjustified sense of self-importance. He is preoccupied with fantasies of success and believes that he is entitled to special tre