27farzine
27farzine 27farzine
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

1/2 hours: $1.25 What is the unit rate per hour?

Relax

Respuesta :

radienteur
radienteur radienteur
  • 17-11-2021

Answer:

$2.5/hr

Step-by-step explanation:

1/2 hr = 1.25

(1/2 hr)x2 = $1.25 x 2

1 hr = $2.5

Answer Link

Otras preguntas

Feudalism developed as a way for medieval societies to
Integrating gene expression with summary association statistics to identify genes associated with 30 complex traits
Which equation does not represent the percentage of the votes?
Where are most transform faults found?
can some one help me
15/8 as a whole number or a fraction
Many people choose to buy expensive low energy lamps instead of cheaper filament lamps.Give two reasons for this
help please: pre- calc
How does Ramona feel when she realizes her egg is raw? A. angry B. sad C. hurt D. embarrassed In Ramona Quimby
What were the orgins of the Mongols