marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

you go to the movie theater to see the latest release by your favorite actor. you quickly realize the movie is not very good, but instead of walking out, you st
if m<10= 77, m<7=47 and m<16=139, find the measure of the missing angle m<4=?
If f(x)=2x²-5 and g(x) = 5x+7 Find f(g(x)) = [?]x² + [ ]x+[ ]
Which pair of lines in the rectangular prism is skew? A rectangular prism. The top 4 points, going clockwise, are R, S, T, U. The bottom 4 points, going clockw
Hello can someone help me with these questions please
the unix operating system started the concept of socket which also came with a set of programming application programming interface (api) for 'socket level' pro
I need help with Latin.
A car was bought in February 1, 2015 for $25,000, and its value depreciates by 1.5% every single month. The value of the car m months since February 1, 2015 is
the father of a 2-week-old infant presents to the clinic with his disheveled wife for a postpartum visit. he reports his wife is acting differently, is extremel
Write a polynomial in standard form that meets the following conditions. Assume a=1 and your function is f(x), The zeros are -1/2, 2, and -6.