yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The body can get water from milk, juices, fruits, and vegetables. a. True b. False User: Which of the following is NOT a condition required by the government to
Information based on opinions is valid. a. True b. False
Which one of the following expressions best illustrates overregularization? A. That book. B. Doggie. C. Bye-bye. D. Jody goed out.
Each of the following is a sign of economic freedom EXCEPT: a. producers produce what is profitable b. wages and prices are controlled by the government c. peop
Helpp !! I Dont Understand This !
200 c how many quarters
Plants from which division are well suited to desert life? a. Gnetophya c. Psilophyta b. Coniferophyta d. Lycophyta
Symptoms • swollen glands in neck • fever • white specks on tonsils Which communicable disease has all of the symptoms listed above? A. malaria B. sinusitis C.
What °(degree) dose a isoscele,scalene and equilateral have to be to make it acute, obtuse or right?
Which of the following is an important industry in Venezuela? A. Cotton B. Oil C. Silver mining D. Fishing