zeaweadzz zeaweadzz
  • 31-10-2021
  • Mathematics
contestada


1) Jen spends $5.98 on ribbon. Ribbon costs $0.92 per meter. How many
meters of ribbon does Jen buy?

Relax

Respuesta :

kzli
kzli kzli
  • 31-10-2021

Answer:

6.5

Step-by-step explanation:

5.98÷0.92= 6.5m

Answer Link

Otras preguntas

what if an atoms protons electrons and neutrons are all different?
In a triangle the angle opposite to the longer side is greater than the angle opposite to the shorter side (two figures of different measurement must be drawn )
State the number of possible negative and positive real zeros of the function f(x)=6x^5-4x^4-63x^3+42x^2+147x-98
is 9/12 = 8/10 a proportion?
Mojo Mining has a bond outstanding that sells for $1,055 and matures in 23 years. The bond pays semiannual coupons and has a coupon rate of 5.94 percent. The pa
Questions 1-8: Complete each statement about parallelogram
Write any two use of mathematics in economy?​
please open the lead of the water bottle into passive
State the possible number of positive and negative real zeros of the function f(x)=8x^6+9x^3+1
Suppose you know that a company's stock currently sells for $72 per share and the required return on the stock is 11.5 percent. You also know that the total ret