12727352
12727352 12727352
  • 28-10-2021
  • Mathematics
contestada

if 60 ounces of soap cost $6.50,what is the unit rate?

Respuesta :

ameliafloyd06 ameliafloyd06
  • 28-10-2021
0.11 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which region included pine forests and marshes A-new England colonies B/ triangle trade region C- southern colonies
As I am weak In Maths, I really need help. ASAP
Please help me with this question
In the golden age how did the egyptians gain wealth and land
Were most of the colonists who sailed to england's north american colonies were young unmarried men
A form of charcoal was used by stone age humans to create images on __________.
3/4g=-12 I need help solving this
A box of 12 protein bars costs $30. An individual bar costs $3. You need at least 35 bars. Find the price of each combination of items.
The 1842 coal mines act _____. forbade the employment of women and boys under 10 years of age in the mines forbade the use of horses and mules in the mines requ
Is 4/25 greater than 0.28
ACCESS MORE