emmaalaraee7 emmaalaraee7
  • 28-10-2021
  • Mathematics
contestada

Allie bought some DVDs for $14.99 each. Which expression below represents Allie’s cost for d DVDs?

Relax

Respuesta :

LunaTide LunaTide
  • 28-10-2021

Answer:

14.99d

Step-by-step explanation:

If each DVD costs 14.99 each, you have to multiply 14.99 by the amount she bought, or d.

14.99d

Answer Link

Otras preguntas

Why did the slogan Peace Land and Bread appeal to the Russian people?
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
which process breaks down sugars to make atp when oxygen is present
please solve the following equation. x-6x=56
please solve the following equation. x-6x=56
What military strategy defeated Cornwallis at Yorktown?
which process breaks down sugars to make atp when oxygen is present
which process breaks down sugars to make atp when oxygen is present
please solve the following equation. x-6x=56
please solve the following equation. x-6x=56