user272891990000 user272891990000
  • 27-10-2021
  • Mathematics
contestada


Kadence bought 8 eggs for a total of $2.48. How much did each egg cost?

Respuesta :

hmurciaf hmurciaf
  • 27-10-2021

Answer:

$0.31

Step-by-step explanation:

$2.48/8 = $ 0.31

Answer Link
kimayavance
kimayavance kimayavance
  • 27-10-2021

Answer: between $1.00 and $1.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

rename the number 805 tens
What is the difference between a reptile and amphibian , thanks
slove for x 2m-nx=x+4
a computer code is based on the prime facttorization of 160. find the prime factorization of 160
You have 128 ounces of milk and drink 16 ounces per day. What algebraic expression models the amount of milk you have after d days?
In horses, black (B) is the dominant color; brown (b) is the recessive color. Consider the cross seen here, between two black horses (Bb). What is the probabili
I make 8% commission and my commission was $189.44 how much did I make?
1. Productivity is the combination of A. efficiency and energy B. efficiency and attitude C., effectiveness and resources. D. efficiency and effectiveness
why were scribes important to the sumer Ian society
The product of a number and 5 is decreased by 2. Translate the word phrase into an expression.