Ifgwgdhahsh Ifgwgdhahsh
  • 27-10-2021
  • Mathematics
contestada

A 6.4 oz tube of
toothpaste sells
for $2.49

Respuesta :

afseenkhandaker15 afseenkhandaker15
  • 03-11-2021

Answer:

8.2                                          

I hope this helped :)

Answer Link

Otras preguntas

Consider the diagram below. Find the value of w.
Which of the following is a rational function? O A. F(x) = x² +5x-6 3x OB. F(x)=x-x+8 O C. F(x)=√2x-1+9 OD. F(x) = -7x+15
Para preparar una disolucion de concentracion 5% v/v de acido clorhidrico se debe?
Suppose the local government decides to reduce traffic congestion on a bridge by imposing a toll. The toll will be most effective if the price elasticity of dem
Why was Maryland the most critical border state?
3) 2H₂ +_0₂ → 2H₂O How many grams of water would be created if 17 grams of oxygen reacted?
Helloooo! I’m looking for someone who could help me figure out a romance prompt, like I know what I want to write about (male ceo x female assistant) but, Im no
What is the average rate of change in f(x) over the interval [4,13]? on a coordinate plane, a function has four points that are connected by lines. the points a
The altitude of an equilateral triangle is 7 units long. The length of one side of the triangle is ____ units. 7 14
Leprosy is caused by the bacterium Mycobacterium leprae. In ancient times, it spread throughout China, Egypt, India, and Western Europe. Which best describes th