meliyahf
meliyahf meliyahf
  • 26-10-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of gloves​?

Relax

Respuesta :

rcd2tw46y6
rcd2tw46y6 rcd2tw46y6
  • 26-10-2021

Answer:

$5.49 per pair of gloves

Step-by-step explanation:

16.47/3=5.49

Answer Link
2302119 2302119
  • 26-10-2021

Answer:

do 16.47 divided by 3  and thats ur answer

Step-by-step explanation:

the answer is $5.49  for 1 pair of gloves

Answer Link

Otras preguntas

from where do the gems used in jewelry come
Name three of the many clever things montresor does to lure fortunato into his trap
answer of number 5 and 8
estimate then find the product 579x6
Define the word "inevitable" what does this word mean? and was the civil war inevitable?
how does the property of cohesion affect the way liquid water behaves
The amount of space in the dog carrier shown can be found by multiplying it's width length and height write the amount of space in cubic units using an exponen
Which of the following is an ionic compound? 1) Magnesium chloride 2) gold 3) water 4) carbon monoxide
16+64846 what is the answer
how did the sapa inca strengthen his rule? a. by redistributing lands and herds among citizensb. by promoting trade with neighboring peoples c.by imposing one l