madna2splesrodrigue madna2splesrodrigue
  • 30-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate to $9.69 for 4 pound ??

Relax

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 30-12-2016
9.69 / 4 = 2.42 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Need help with number 26
what's the meaning of "the dead wood is the same everywhere",​
Which tribe lived in Northwest Florida? A map of Native tribes in Florida with a compass rose showing north at the top, east at the right, south at the bottom,
how many pounds of turkey per person with leftovers
Con la declaratoria por parte de la Unesco, subrayó el funcionario, “se hace justicia universal a quienes por más de un siglo lo han cultivado, pues en sus inic
Find the measure of x. 40 45° x = [?] Round to the nearest tenth.
Given the equation y=x^2+8 Find the equation of the line of symmetry HELP PLZ I RLLY NEED IT!!!
God’s and goddesses are alike to humans
How does the subplot involving the mulberry tree anecdote enhance Trevor Noah’s memoir?
There is a class of 70 students. 40 of the students are boys. What is the ratio of boys to girls?