aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a quantitative observation? select one: a) all of the listed answers are correct b) none of the listed answers are correct c) carbon d
HELP ASAP PLEASE 2. Why were early peoples able to use the Bering Land Bridge? 3. Which of the four civilizations discussed do you think was the most highly de
What is 8d-4d-6d-8=2d?
What is 40j - 16 = using the distributive property?
raising any base to the power of zero will yield?
missing value 0.003 x what = 3
What president was Abraham
which of the following are used on cable trays to protect the cable insulation from direct sunlight? a. barrier strips b. solid covers c.swivel plates d. dropou
what is 14r3 as a fraction
the writer state that our pre-historic forebears are often portrayed as spear-wielding savages