faithquinones956
faithquinones956 faithquinones956
  • 30-09-2021
  • Mathematics
contestada

you want buy some rice a. A 6-ounce package costs $2.10. A 14-ounce package costs $4.76. A 26 -ounce package costs $9.36. Which package is the best buy?​

Respuesta :

bbrun002 bbrun002
  • 30-09-2021

Answer:

The most expensive one per ounce is the last one and the cheapest one is the second one

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O