725649
725649 725649
  • 30-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sylvia paid $7.47 for 3 boxes of cereal. What was the cost per box of cereal?

Respuesta :

XLIGHT
XLIGHT XLIGHT
  • 30-09-2021

Answer: $2.49 IS correct. Brainliest please.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLease help and best gets brainliest. School is 2 miles from home along a straight road. The table shows your distance from home as you walk home at a constant
What is the ratio of sodium ions to bromide ions in neutral sodium bromide?
Cracking down on dissent during World War I was part of what larger governmental goal in the United States?
how many grams of KOH used to make 1.6 liters of 15% by mass solution with water as the solvent?
Solve the expression, 3-3x6+2.
Why did the framers believe that an independent judiciary was so important
What were the gladiator games
The reader can conclude that the passage takes place in the medieval period because it portrays
Compare and contrast the climate and vegetation in United States and Canada
A uniform region occupies an area based on a homogeneous characteristic, for example