noeliaruiz69862
noeliaruiz69862 noeliaruiz69862
  • 29-09-2021
  • Mathematics
contestada

I need help. I don’t understand this.

I need help I dont understand this class=

Respuesta :

howardcainan
howardcainan howardcainan
  • 29-09-2021

Answer:

To bowl 9 games it should cost $29

Step-by-step explanation:

2 | 8

3 | 11

4 | 14

5 | 17

6 | 20

7 | 23

8 | 26

9 | 29

the cost is going up by 3 each time

Answer Link

Otras preguntas

The product of voltage times amperage is known as what?
An ethical conflict for physicians who participate in managed care is the role of ____ versus the duty to the patients welfare.
Work out the percentage change when a price of £160 is decreased to £100.
2. Imagine you have just baked a pizza in the oven. You've only let it cool for a minute, but you're hungry and you want to take a bite. To minimize your chance
The product of a negative and positive is a ________________. Help?
18 more than the product of 4 and a number z is -54.
Factor completely 6x - 18.
John can complete a job in 2 hours and Brenda takes 3 hours. John works alone for 30 minutes and is then joined by Brenda. How long will it take them to finish
A doctor estimates that a particular patient is losing bone density at a rate of 3% annually. The patient currently has a bone density of 1,500 kg/ mg'. The doc
PLZZZZ HELLPPPP!!!!!!!!
ACCESS MORE