mtea4496 mtea4496
  • 28-09-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of 10 apples is $1 what us the cost for 10 dozen apples

Respuesta :

jwu4444 jwu4444
  • 28-09-2021

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

10 apples = $1

10 dozen apples = 10 x 12 = $1 x 12 = $12

Answer Link
izzyoakley82 izzyoakley82
  • 28-09-2021

Answer:

$120

Step-by-step explanation

A dozen is 12 and 10 dozen would be 120 apples.

Answer Link

Otras preguntas

which of these describes a potential short story? a. 1956 b.frustrated c.an elementary student named Timmy
what types of things make the diffusion if television difficult? what types of things helped television rapidly diffuse?
Which one Help me please!
What is the lcm of 24 and 30
what are the three states of matter ?
Find the area of a triangle with sides a=5, b=8 and c=11
Is rode a... A.) noun B.) verb C.) pronoun D.) adjective
With what cultures did people of the renaissance compare their cultures?
1. Complete the chart below by placing a dot and the percentage next to each dot for the 2-7 half-lives. Hint: The dot and percentage for the zero half-life and
Using Bowen’s Reaction Series, if basalt, granite, and diorite were heated at the same time and rate, which would be the last to completely melt? Which would be
ACCESS MORE