Respuesta :

Answer:

It costs $1.60 for 1 pen. (It costs $1.60 PER pen)

Step-by-step explanation:

There are tens pens for $16. If you need one pen, you need to get 1 pen, 10÷10=1. If you need to divide 10 by 10, you divide 16 by 10 which equals 1.6.

ACCESS MORE