abriwhite27 abriwhite27 16-09-2021 Mathematics contestada Sam bought a soft drink for 4 dollars and 7 candy bars. He spent a total of 32 dollars. How much did each candy bar cost?. Pls, help me find the answer I will give you 55 pts for this.