Respuesta :

Answer:

4.53/1=4.53  4.53x1.36=6.1608

6.1608 per kilogram

Step-by-step explanation:

Divide the total cost by the number of pounds to determine the cost of each pound. Divide the original cost by 1.36 kg to get the price in kilograms

ACCESS MORE