Respuesta :

 3.6/3=1.2*2=2.4 which is what 1 lb is equal to than you multiple by 34=81.6 

3/4 * 3.60 = 2.7
2.7 / 1.5 = 1.8

answer: 3/4 of a pound of apples cost $1.80
ACCESS MORE