jacobmelendres
jacobmelendres jacobmelendres
  • 16-12-2016
  • Mathematics
contestada

29 kg of onions cost $145.how much would 12 kg cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-12-2016
I am pretty sure the answer is 60 because 145 divided by 29 is 5 you multiply by 12 you get 60
Answer Link

Otras preguntas

Complete Spanish sentences in the future tense
which is the correct answer
Is 1/6 more, less or equal to half
Helpppppp which of the following features of the online textbook will allow you to receive extra instruction on a topic? A. Companion workbook B. Visual gloss
the formula for the area of a rectangle is a=lw , where a is the area, l is the length, and w is the width . a rectangular garden has a length of 10 ft. its wid
Which of the following is a disadvantage of a sole proprietorship? A. lack of permanence B. high taxes C. legal constraints D. difficult to st
what is expanded form 12.38
A triangle has sides with lengths of 2x-7, 5x-3, and 2x-2. what is the perimeter of the triangle
Im stuck on this question 5.7-0.38
cual es la diferencia entre los cuentos y las leyendas