justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

What is the kinetic energy of a 620.0 kg roller coaster moving with a velocity of 9.00 m/s?
Why did the twentieth century civil rights movement emerge?
Can someone help me solve these systems of linear equations?5x + 4y = 643x + 8y = 72
Why did parks refuse to give up her seat on the bus??
A new car manufacturer advertises they their car can go from zero to sixty in 8 seconds. This is a description of
In brazil, about 20 acres of rainforest are destroyed each minute. at this rate, how much rainforest is destroyed per day?
Which of the following best explains why bronze age technology is considered superior to neolithic technology?
What is the volume of the prism that can be constructed from this net? units3
What is the coordinate?
PLS HELP ME ASAP FOR 18!! (MUST SHOW WORK/ STEPS!!) + LOTS OF POINTS!! *brainliest*