Help for brainlest plz

Answer:
1. 0.24255319g/l
2. 2.7g/cm^3
3. 1.3g/ml
(im not sure about the units of measurements)
Explanation:
1. density = mass/volume
5.7g/23.5l = 0.24255319g/l
2. d=m/v
m=2700g, v= 20x5x10 = 1000cm^3
= 2700/1000= 2.7g/cm^3
3. d=m/v
m= 78g, v= 60ml
= 78/60 = 1.3g/ml