kyle261 kyle261
  • 30-08-2021
  • Mathematics
contestada

help please! I'm stuck!​

help please Im stuck class=

Respuesta :

Suravi01
Suravi01 Suravi01
  • 30-08-2021

Answer:

$1,440

Step-by-step explanation:

1 jar = $6

240 jars = 240 × 6 = $ 1,440

Answer Link
MadeOfMagic123
MadeOfMagic123 MadeOfMagic123
  • 30-08-2021
1,440 because 240*6=1,440
Answer Link

Otras preguntas

TRULY IN NEED OF HELP PLEASEE
You are a historian, summarize 2020 for a future American History textbook.(a paragraph long)
If you were writing a paragraph with the claim "Art is an important part of our economy," which of the following would be the best supporting detail to use to s
Describe 2 powers that are only for the Federal Government​
Carmen printed her PowerPoint presentation at home. Her mom was angry because Carmen used 20 pieces of paper and all the color ink. What option did Carmen most
Kelly can jump rope 555 times in 5 minutes. What is the unit rate?
Which expression can be used to find 75% of 60? 75% of 60 25% 25% 25% 0.25 15 0.25 15 * 0.25 15 25% 0.25 15 0 (0.25)(60) 0 (0.25)(15) O (3)(15) O (360)
1. What are the people standing in line for? 2. what is ironic about this photo?
Can someone please help me with this question this is due today
Numerous atp and naphtha are produced during light reaction why