kyle261
kyle261
30-08-2021
Mathematics
contestada
help please! I'm stuck!
Respuesta :
Suravi01
Suravi01
30-08-2021
Answer:
$1,440
Step-by-step explanation:
1 jar = $6
240 jars = 240 × 6 = $ 1,440
Answer Link
MadeOfMagic123
MadeOfMagic123
30-08-2021
1,440 because 240*6=1,440
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
TRULY IN NEED OF HELP PLEASEE
You are a historian, summarize 2020 for a future American History textbook.(a paragraph long)
If you were writing a paragraph with the claim "Art is an important part of our economy," which of the following would be the best supporting detail to use to s
Describe 2 powers that are only for the Federal Government
Carmen printed her PowerPoint presentation at home. Her mom was angry because Carmen used 20 pieces of paper and all the color ink. What option did Carmen most
Kelly can jump rope 555 times in 5 minutes. What is the unit rate?
Which expression can be used to find 75% of 60? 75% of 60 25% 25% 25% 0.25 15 0.25 15 * 0.25 15 25% 0.25 15 0 (0.25)(60) 0 (0.25)(15) O (3)(15) O (360)
1. What are the people standing in line for? 2. what is ironic about this photo?
Can someone please help me with this question this is due today
Numerous atp and naphtha are produced during light reaction why