What is the velocity at 10 s?

Explanation:
[tex]\text{Velocity is defined by the average displacement per unit time. In the time interval }t=8\text{s to }t=12\text{s,}[/tex]
[tex]\text{the velocity, or equivalently the slope of the graph is }\frac{(-4)-(-4)}{12-8}=0[/tex]
[tex]\text{Therefore, the velocity at }t=10\text{s is }0[/tex]
Answer:
0 m/s
Explanation:
The object from 8s to 12s stays at -4m, meaning that it doesn't move in that interval and therefore has zero velocity. Hope this helps!