taralyncharleston198 taralyncharleston198
  • 28-08-2021
  • Mathematics
contestada

A case of 8 items costs $14.88 at costco. What is the price of each item

Relax

Respuesta :

tacobellforever tacobellforever
  • 28-08-2021
Answer: $1.86 per item

Explanation:

14.88 divided by 8

14.88/8= $1.86 per item
Answer Link
blg92 blg92
  • 28-08-2021
14.88/8 = $1.86 price of each item
Answer Link

Otras preguntas

Solve for p. Y=1/7pk P=?
Simplify:(- 17)^8÷(-17)^2
7.6 x 103^3 in standard form
From the given data, calculate the probability that a student picked at random will have a height above 150 centimeters, given that the student is a girl.
In a room shaped like an ellipse, something whispered at 1 focus can be clearly heard at the other focus. The U.S. Capitol National Statuary Hall in Washington,
Through the process of blank , old, dense crust is pushed toward a deep-ocean blank . There, it sinks under lighter crust. It returns to molten rock, becoming p
solve for 2k -6 +3k =14
What decision was made by the Germans at the Wannsee Conference? A.invade Poland B.join forces with the Soviet Union C.bomb England D.kill all the Jews in Europ
When does the total amount of water on Earth change? A. every winter when some freezes B. every spring when ice starts to melt C. never
What is reproductive success?