zoeyyyy4 zoeyyyy4
  • 27-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 12 juice boxes for $3.35?

Respuesta :

wg7xwf8vqm
wg7xwf8vqm wg7xwf8vqm
  • 27-08-2021
Answer: 40.2

Explanation: All you have to do is multiply 3.35 and 12! :)
Answer Link

Otras preguntas

what is this 3^x+1=15
The Gilded Age refers to the period in the late 1800s when a layer of wealth and excess disguised poverty and corruption in America. A. True B. False
According to Kate, what is the secret of perfect popcorn popping?
Which best describes the underlined words in this sentence? The Liberty Lake Mall has been renovated. A. simple subject B. compound subject C. complete subj
According to lincoln’s ten percent plan, what could happen when ten percent of a state’s voters took a loyalty oath to the union? a. the state could apply for
How do you figure out a fraction of a whole number
A quiet eruption may produce this type of slow moving, cooler lava that hardens to form rough chunks. This type of lava is called what?
If hydrogen were used as a fuel, it could be burned according to the following reaction: H2(g)+1/2O2(g)→H2O(g). Use average bond energies to calculate ΔHrxn for
During plant development, one function of the cotyledon of a eudicot is to A. protect the embryo as it develops inside a seed. B. become the seed coat. C.
The myactivity pyramid recommends restricting sitting periods to no longer than _______ minutes. a. 120 b. 90 c. 60 d. 30