Respuesta :

Answer:

A dollar

Step-by-step explanation:

7+3 is 10

3 divided by 1 is 3

Answer: 1 Dollar Per Cookie!!!

Step-by-step explanation:

$10.00

- $7.00

  $3.00

$3.00 ÷ 3cookies = $1.00 per cookie

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico