Respuesta :
Answer:
one box cost is $5
Step-by-step explanation:
$25 - $5 = $20 - this is the cos of four cereal boxes
$20 / 4 = $5 each box cost
Answer:
one box cost is $5
Step-by-step explanation:
$25 - $5 = $20 - this is the cos of four cereal boxes
$20 / 4 = $5 each box cost