tamulytekamile8
tamulytekamile8 tamulytekamile8
  • 27-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ill mark as brainiest :)

Ill mark as brainiest class=

Respuesta :

jwu4444 jwu4444
  • 27-06-2021

Answer:

1 ruler costs $0.60

Step-by-step explanation:

$20-$4.70=$15.30

Calculator =$7.50

3 Packs of Pens = $1.80 each

4 rulers= x each

$7.50 + 3($1.80) + 4x = $15.30

7.50 + 5.40 + 4x = 15.30

12.90 + 4x = 15.30

4x = 2.40

x = 0.60

Answer Link

Otras preguntas

p = $300 r = 7% t = 2
why did the southern colonies had the highest population of enslaved africans ?
Do you need to comepare the numbers 83 and 24 to comepare -83 and +24
I'm writing an English thematic essay about racism in Maycomb (from to Kill a Mockibird). Need help refining:"Lee uses ____ (or maybe ___ action) to convey how
A guy walks into a store and steals a $100 bill from the register without the owner’s knowledge. He then buys $70 worth of goods using the $100 bill and the own
balance the following equations by the half-reaction method. a. Fe + HCl = HFeCl4 + H2
REPORTERA Buenas tardes, los saluda la (1) corresponsal Carmen Marcos (2) en directo desde los Estudios Molinillo donde la (3) estrella pop , Luis Vega, a
what is 5 multiplied by 5​
Please help. Read the passage . Then choose the answer to the question about purpose or tone.
Using complete sentences, explain the differences between an expression and an equation I need it asap