giannaxbriellee giannaxbriellee
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

if 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?

Respuesta :

xavierlynch25 xavierlynch25
  • 17-06-2021

Answer:

5.00

Step-by-step explanation:

answer

Answer Link
darinayankova27 darinayankova27
  • 17-06-2021

Answer: it would cost 5$

Step-by-step explanation:

20 candies multiplied by 0.25$

Answer Link

Otras preguntas

in which direction was the titanic sailing?
The commission for selling a house is$11825, which is 5.5% of the selling price. What is the selling price of the house?
Nearly all of the plant tissue called ______ is made up of cell walls.Plz help me!
the graphs of the equations y=2x-7 and y-kx=7 are parallel when k equals
Pogroms and anti-Semitism in Europe led to all of the following EXCEPT:a. emigration of thousands of Jews to the United States.b. larger populations of Jews in
evaluate the function below for x=2. F(x)=x^3+5x^2+1
Rewrite the expression by using grouping symbols. y • 4 + y • z   A. y • (4 + y) • z
Can plants be used as building materials? Could you give me some examples from past and current ones?
Which form of the modifier correctly completes the sentence? Most cats can move __________ than most dogs.  A.more quietly  B.most quietly  C.quietly
find the exact value of cos(135 degree + 30 degree)