Respuesta :
Answer:
0
Step-by-step explanation:
12.5/3.79 = 3.2981530343
3.2981530343 rounded = 3.3
1/3 = 3.33333333333333
3.33333333333333 rounded = 3.3
3.3 - 3.3 = 0
9514 1404 393
Answer:
$0.03 per ounce
Step-by-step explanation:
The unit rate for the smaller bag is ...
$1.00/(3 oz) = $0.333 /oz
For the larger bag, it is ...
$3.79/(12.5 oz) = $0.303 /oz
Then the difference in unit rates is ...
$0.333 -0.303 = $0.03 . . . per ounce