gachaboy808 gachaboy808
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

sophiaye5599
sophiaye5599 sophiaye5599
  • 17-06-2021

What is the price per ounce, rounded to the nearest cent? $0.29.

Answer Link
avramcarran
avramcarran avramcarran
  • 23-06-2021

its $3.41 (d) because if you around 4 it will be 3 (im rlly bad at explaing stuff im sorry >-<)

Answer Link

Otras preguntas

King Louis XVIA.He admired the revolution's principles.B.He was suspicious of the leaders of the revolution.C.He felt it was a much better revolution than the A
Why did Spain build mission in the borderlands of New Spain?
Why  might  things far away  and  long  ago  be   important   to  us now.
Why did Spain build mission in the borderlands of New Spain?
4a + 3 - 9 = -7 + 2 + a
Choose the equation below that represents the line passing through the point (2, -4) with a slope of 1/2. A) y = 1/2 x + 5 B) y = 1/2 x - 3 C) y = 1/2 x - 5 D)
what can turn igneous rock into sediment?
What's the answer to 1\2x+3=9
4a + 3 - 9 = -7 + 2 + a
who made dutch claims in north america?