lgedinms2026 lgedinms2026
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of sponges costs $4.68. What is the unit price?

Respuesta :

hectorsantana
hectorsantana hectorsantana
  • 17-06-2021

Answer:

You can do 4.68/9.

One pack of sponges costs $0.52 cents

Answer Link
emoedoeedokd emoedoeedokd
  • 17-06-2021

Answer: $0.52

Step-by-step explanation: You divide 4.68 by 9 for the unit price

Answer Link

Otras preguntas

sue wrote a doubles fact. it has a sum less than 10 and greater than 4. the addends are each less than 5 what facts might she have written?
what is meant by a hoary corpse?
Imagine a glass box that is completely sealed and in that box is a cactus in a small pot. Which statement is most accurate? a. This is a closed system because
One ton is 2000 pounds so how many 50 pound bags does it take to make 3 tons
lucas compares the portrayal of the colonists in the declaration of independence to?A. enemies in a thriller B. antagonists in a novelC. victims in a dramaD. un
Ralph has a spool with 9.8 meters of wire. How many 0.14 meter pieces of wore can he cut for the spool?
726 x 5 estimate then find the product
which of the following software program provides for email communication
find two pairs of integers whose product is -20
Which shape describes a paragraph with no stated topic sentence?