Blurryvision999 Blurryvision999
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELLLP TAKING A FINAL

HELLLP TAKING A FINAL class=

Respuesta :

parker4216
parker4216 parker4216
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Both options 1 and 3 would require having a dot plotted at those points to be sure, and they're close but they're still approximations. And option 4 is irrelevant. However the point at (4,15) can be used to check option two: 15/4 = 3.75 , ie the price per gallon of gas.

Answer Link
theyl0veme123
theyl0veme123 theyl0veme123
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the apperant backward movement of a planet is called?
i need a sentence with patriotically
Carl has three lengths of cable, 5 _ 6 yard long, 1 _ 4 yard long, and 2 _ 3 yard long. He needs at least 1 yard of cable. a Which two pieces together make a le
During a cake eating contest a man ate 3-2/6 cakes and his son ate 2-4/6 cakes. How many cakes did they eat altogether?
Country that controlled Florida at one time
What are the two types of landslides?
If the sales tax is 6% and the purchase price is $271, what is the amount of tax?
As a radioactive element emits gamma radiation only, the atomic number of the element increases or decreases
What is a democracy?
A scientist observing a group of spider monkeys noticed that the adult females often spend time picking leaves off of tree branches. The scientist hypothesizes