Respuesta :

Answer:

I believe the answer is C=1.25g

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

xinjk

Answer:

C) 1.25 g

Step-by-step-

You need to find the unit price which can also be reffered to as a pattern.

Divide the price by the amount; example: 2.50/2

The unit price is 1.25 and it fits all the patterns and relationships.

ACCESS MORE