VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Why do scientists need to classify elements
How do you find the product of -9over5 times 5over 3? please help.
are all lines of symmetry also diagonals? explain.
Which one i greater 2/8 or 1/2 ?
How is Canterbury Cathedral related to the story of Thomas à Becket?
Yesterday, a movie theater sold 301 bags of popcorn. A large bag of popcorn costs $3. A small bag of popcorn costs $1. In all, the movie theater made $507 from
Find g(x), where g(x) is the reflection across the y-axis of f(x)=7(x+6)^2+3
Show how to divide 8 by 184
How did Eleanor Roosevelt show her support of minorities?
Madison is in charge of buying the hamburger meat for her company’s annual picnic. She needs to buy enough meat to make 1,000 hamburgers. Each hamburger will we