addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Which american sociologist strongly criticized the structural functionalist approach to sociology?
Atonement means reconciling of God and man by the death of Jesus Christ. True or False
General Braddock's greatest weakness in the French and Indian War was his lack of: courage control over his men support by the British understanding of Native
What was Spain searching for in the New World? a route to the Orient trading partners in America riches allies to help Spanish armies in Europe the ruins of Atl
What is the solution to the following system?
Which statement is true about the segment connecting points B and C?
An oligarchy can include representative democracy true or false
He was an English explorer who died on one of his attempts to locate the Northwest Passage.
Something that is important to a plan is: persecution impregnable centralized strategic
What is the rule of this problem: 1.75,__,6.75,9.25, 11.75? Help please