Respuesta :

Answer:

6.25%

Step-by-step explanation:

% change= (chnage/original salary) × 100%

Change = new salary - original salary

Hence = 3400-3200=200

% change= (200/3200)×100%= 6.25%

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico