Kyle189 Kyle189
  • 29-04-2021
  • Mathematics
contestada

2. One pound of pineapples costs $4.80. Jessica bought
3/4 pounds. How much did Jessica spend on pineapples?

Respuesta :

colinallred
colinallred colinallred
  • 29-04-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsbussin
itsbussin itsbussin
  • 29-04-2021
Jessica spent $3.60 on 3/4 pounds of pineapple.
Answer Link

Otras preguntas

What is the length of side PQ in this figure? A.4 B.14 C. square root of 52 D.square root of 61
Write this number in a standard notation 13,005
Which of the following activities requires special equipment?
What was the purpose of a conquistador?
Arm circles are an effective dynamic stretch for swimmers because they raise blood pressure and improve muscle stamina lower body temperature for a higher int
How many allied casualties were there on d-day?
17 to 3 with a total of 740.Equivalent ratios
Which equation is equivalent to 4s = t + 2
Select the best analogy. cerebration : thought = ________:__________ A. effrontery : respect B. manacle : hand C. oration : speech D. corporeal : mental
What is the difference between an ion and an atom?