alexisgonzalezpalma1
alexisgonzalezpalma1 alexisgonzalezpalma1
  • 29-04-2021
  • Mathematics
contestada

Karen buys candy that cost $5 per pound. She will spend more than $35 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy?​

Respuesta :

yocee
yocee yocee
  • 29-04-2021
If I were Karen I’d just take em all and run
Answer Link

Otras preguntas

the unit cm3 is used to express .?
Brinn's rectangular kitchen has an area of 81 square feet. The kitchen is 9 times as many square feet as Brinn's pantry. If the rectangular pantry is 3 feet wid
Tina lost 3 pounds on the first week of her diet. She gained a pound on the second week, and then lost 2 pounds a week during every week afterwards. She has bee
What territories did Cyrus's successors add to the Persian empire
herando cortes and francisco Pizarro were spanish conquistords
According to Islamic law, Muslims are forbidden to __________. a. eat meat b. drive a car c. drink alcohol d. join the military
Simplify 8(R + 6) - 2R.
How many 2/3 -ounce packages of peanuts can be made with 8 ounces of peanuts? Explain how you found your answer.
During World War II, the Battle of Stalingrad took place in __________. a. France c. the Pacific b. Germany d. the Soviet Union
what is 216÷18 using base ten blocks