Respuesta :

Answer:

Total number of $ for every lesson

Step-by-step explanation:

So saying for every lesson is $25

[tex]y=25x[/tex]

Every lesson would be the independent and for every lesson taken is $25. Positive relationship.

Hope that helped! :)

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico