.Simon makes a profit of $1.35 on each hot dog he sells. If a hot dog costs him $0.85 to make, how much does Simon sell for each hot dog?

Respuesta :

Answer:

2.2 $

Step-by-step explanation:

profit= 1.35 $

cost= 0.85 $

Price= profit+cost

P=1.35+0.85

P=2.2 $

Otras preguntas

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico