itsskyyy
itsskyyy itsskyyy
  • 28-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gloria, Teresa, and Rebecca went to an office supply store. Gloria bought 8 pencils, 4 markers, and 6 erasers. Her total was
$22.00. Teresa spent $19.25 buying 5 pencils, 7 markers, and 8 erasers. Rebecca bought 5 pencils, 5 markers, and 4
erasers for $15.75. What is the cost of each item?

Respuesta :

iamshamar43 iamshamar43
  • 28-04-2021
The answer is $20.00
Answer Link

Otras preguntas

Does blank verse have rhyme?
g for the 4th order rk method discussed in class, the value of the computed solution to an ode at t
What is the purpose of gerrymandering quizlet?
Determine the relative amounts (in terms of mass fractions) of the phases for the alloys and temperatures given in Problem 9.10. Use Animated Figure 9.3a, Anima
as the number of items in a search pool grows, the number of comparisons required to search .
Make t the subject when q equals 2-4t over t+3
in the first states formed about five millennia ago, how would a ruler have told his or her subjects about a new law
here anyone from Nepal ​
How do you show reciprocal actions?
100 PTS AND BRAINLIEST TO FIRST ANSWER! Which statement is true about Mary Jackson? Responses She decided to become a mathematician because she saw the work tha
ACCESS MORE