A company had inventory on November 1 of 5 units at a cost of $28 each. On November 2, they purchased 18 units at $30 each. On November 6 they purchased 14 units at $33 each. On November 8, 16 units were sold for $63 each. Using the LIFO perpetual inventory method, what was the value of the inventory on November 8 after the sale?