lollwahluv
lollwahluv lollwahluv
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPPP PLASSSSSSSS

HELPPPP PLASSSSSSSS class=

Respuesta :

britneynguyen0ov06oo
britneynguyen0ov06oo britneynguyen0ov06oo
  • 27-04-2021

Answer:

$0.30 per ounce for the small popcorn

Step-by-step explanation:

Divide 4.5 (price) by 15 (oz) to get the unit price.

Have a nice day!!!

Answer Link

Otras preguntas

what is the surface area?
If working with live electric power, you should wear shoes that have which types of protection? Select all that apply and then click DONE.1. Are made with nails
PLEASE HURRY While studying ecology and biodiversity in Peru, you entered a local scholarship contest. Imagine you won a $500 prize. What would you do with it?
What arguments does Jones present as evidence in support of his thesis
3 4 6 13 16 19 ◄)) and Submit have a sum of 25
someone help ASAP please!
19. Fuel x costs $2 per gallon and fuel y costs $3 per gallon. You have at most $18 to spend on fuel. Write a system of linear inequalities to represent this si
What percentage of £1 is 23p?​
Which of these sentences would be MOST important to include in a summary of the article? A Groundhog Day festivities in Punxsutawney, Pennsylvania, are run by a
enrollment for college R the line graph above shows the enrollment for college R between 1950 and 2000