[tex]\mathfrak{\huge{\orange{\underline{\underline{AnSwEr:-}}}}}[/tex]
Actually Welcome to the concept of Efficiency.
We know that, efficiency is given as,
E (eta) = Output work / Input Work
hence, here, E = 29% and Output work = 225
hence, 29% = 29/100 in real..
hence, the work done on piston is given as,
29/100 = 225/I
therefore, I = 225*100/29 ==> I = 22500/29 ==> I = 775.8 joules
hence, the work done on the pistons is 775 J